Pielęgnacja skóry w trakcie zimy

Każda pora roku ma swoje zalety i wady. Większość kobiet w szczególny sposób narzeka na kondycję swojej skóry podczas zimy. Jest ona przemrożona, a więc sucha, pozbawiona energii, witamin i po prostu szara. Mróz, wiatr, czapka i szalik robią swoje. Bardzo często skóra wymaga wówczas szczególnej troski, jaką mogą jej dać kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że nawilżenia zimą wymaga cała skóra, a nie tylko twarz oraz dłonie. Dzięki takiej pielęgnacji, można liczyć później na wspaniałe efekty na wiosnę. Ogólnie warto zadbać o skórę oraz o cerę już po lecie ze względu na to, że w lato nasza skór a bardziej się przesusza, dlatego też niezwykle ważne jest, aby odpowiednio ją nawilżyć przed okresem zimowym.

Jakie kosmetyki wybrać?

Obecnie w ofercie większości producentów znajdują się kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała. Takie kosmetyki wcale nie muszą być drogie, aby działały w odpowiedni sposób. Bardzo ważny jest za to ich skład. Nie powinny zawierać żadnych chemicznych dodatków i substancji, a powinny opierać się głównie na roślinnych składnikach wysokiej jakości. Mówi się, że skład takich naturalnych kosmetyków jak masła do ciała, które znajdziecie na https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-ciala/masla-do-ciala/ powinien być jak najkrótszy. Wówczas można decydować się na ich zakup bez wahania. Najlepiej, jeśli substancje roślinne pochodziły z upraw ekologicznych, ale nie wszyscy producenci przykładają do tego wagę.

Kosmetyki na zimę?

Zawsze warto zdecydować się na kosmetyki naturalne do pielęgnacji ciała w okresie zimowym. Najlepiej, aby posiadały one składniki natłuszczające, które chronią przed mrozem i nie wysuszają skóry. Lepiej zrezygnować z kremów silnie nawilżających, ponieważ zimą często powodują one odmrożenia. Nieocenionym składnikiem takich kosmetyków jest zawsze filtr UV, który chroni przed silnymi zimowymi promieniami słonecznymi. Należy unikać kosmetyków, które powodują nadmierne wysuszanie się skóry. Można dostosować kosmetyki do pory roku i wybrać np. takie, które są przeznaczone na mróz.

Janusz